Progi zwalniające w naszym mieście

 

W miastach codziennie spotykamy się z wieloma problemami związanymi z ilością ludzi jaka mieszka na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Z jednej strony tłumy w centrum, brak miejsc parkingowych, a nawet niebezpieczeństwo związane z potrąceniem. Administracja każdego dnia walczy z uciążliwościami i działa na korzyść spokoju mieszkańców. W tym wszystkim jest jedna rzecz, która może być szczególnie groźna.

Próg zwalniający może uratować komuś życie

skuteczne progi zwalniająceW mniej uczęszczanych dzielnicach, osiedlach i miejscach, w których tłok jest zauważalnie mniejszy może się zrodzić problem z kierowcami, którzy nie przestrzegając zasad ruchu drogowego pędzą po drodze. Z jednej strony generując ogromny i uciążliwy hałas, a z drugiej tworząc zagrożenie dla ruchu pieszych, dla naszych dzieci i wszystkich, którzy poruszają się tuż pod oknami swoich domów. W takiej sytuacji administracja decyduje się na krok, który faktycznie potrafi zminimalizować ryzyko wypadku. Skuteczne progi zwalniające to rozwiązanie bardzo pomysłowe i skuteczne. Wybrzuszenie na asfalcie z wielką skutecznością zmniejsza możliwą do osiągnięcia prędkość przez auto, a każdy kto odważyłby się zaszaleć mógłby narazić się na bardzo dotkliwe koszty naprawy samochodu. W efekcie prędkość aut w takich miejscach jest znacząco ograniczona co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo pieszych. Jest to niezwykle często wykorzystywane rozwiązanie w okolicach gęstych osiedli, dróg dojazdowych do takich, a nawet w okolicach parków i placów zabaw.

Progi zwalniające to relatywnie tanie rozwiązanie, które ma ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na danym odcinku drogi. Wymuszenie zmniejszenia prędkości aut to pierwszy i najważniejszy krok do zminimalizowania ryzyka wystąpienie niebezpiecznego wypadku z udziałem tak pieszych jak i innych uczestników ruchu.