Przemyślane projektowanie salonu

 

Powtarzanie kształtów w całym projekcie mieszkania to subtelny sposób, aby ułatwić odbiorcy odczytać przestrzeń jako harmonijną całość, dlatego też projektowanie wnętrza salonu bardzo często opiera się na zasadach geometrycznych. Nie jest to proste zadanie, gdyż każde wnętrze jest inne i należy do danego pomieszczenia podejść w sposób indywidualny.

Na co należy zwrócić uwagę projektując salon?

salon projektowanie krakówAżeby zaprojektować elegancki salon, na samym początku warto zwrócić uwagę na sposób proporcjonowania kolorów. Wybieramy trzy dominujące kolory i stosujemy je według schematu: gospodarujemy sześćdziesiąt procent przestrzeni dla dominującego koloru, trzydzieści procent dla drugiego koloru i dziesięć procent dla koloru akcentującego. Jest to podstawowa zasada przemyślanego projektowania wnętrz, dzięki temu uzyskamy bardzo nowoczesny salon projektowanie Kraków to jedna z usług, która jest najczęściej wyszukiwana w internecie. To dlatego, że w ostatnim czasie powstało tutaj wiele luksusowych apartamentów będących inspiracją dla osób, które dopiero teraz zastanawiają się nad projektowaniem swojego mieszkania. Przykładowe salony dominują w designerskie meble w kolorze czarnym, fototapety oraz panoramiczne okna. Dobre oświetlenie jest często ostatnią rzeczą, o której myśli większość ludzi, wymyślając nowy schemat projektowy, ale tak naprawdę powinno być pierwsze, gdyż światło ma wpływ na kolorystykę każdego elementu w danym pomieszczeniu.

Trzeba dokładnie zaplanować, gdzie będzie oddziaływać każde światło i zanim przejdzie się do dekorowania, należy być pewnym, że mamy dobrą kombinację oświetlenia górnego, oświetlenia nastrojowego i akcentującego. Zastosowanie odpowiedniego koloru i jasności żarówki może być pomocne, aby osiągnąć niesamowity styl salonu.