Przemysłowy sprzęt do obróbki stali

Urządzenia produkcyjne projektowane na zamówienie musiały być dokładnie konstruowane, czasem do tego stopnia, iż użycie istniejących podzespołów nie wchodziło w grę. Większość takich maszyn budowaliśmy więc całkowicie od podstaw, choć przez większość czasu, zamawialiśmy podzespoły od zewnętrznej firmy, zajmującej się obróbką stalowych elementów.

Maszyny CNC do zakładu przemysłowego

maszyny obróbcze cncPo pewnym czasie jednak, zamawianie podzespołów od zewnętrznych firm stało się na tyle nieopłacalne, iż zaczęliśmy zastanawiać się nad zakupem własnych tokarek i stanowisk do obróbki stali. Nowoczesne maszyny obróbcze CNC być może nie należały do najtańszych narzędzi przemysłowych, jednak ich zakup wiązał się z o wiele niższymi kosztami, niż ciągłe zamówienia zewnętrzne, więc w końcu zdecydowaliśmy się w takowe wyposażyć. Nowe urządzenia, wykonywane za pomocą najnowszych technologii, miały ogromne możliwości obróbki, stanowczo przekraczające te, które oferował sprzęt starszej generacji. Przede wszystkim, miały o wiele większą moc, pozwalającą na pracę z nawet najtwardszymi stopami metali. Większość z tych urządzeń była już sterowana komputerowo, minimalizując konieczność nadzoru i ingerencji pracownika w działania urządzenia. Maszyny CNC przeznaczone do produkcji przemysłowej mogły również wykonywać obróbkę w ciągłym trybie, tworząc tyle elementów w jednym ciągu, na ile pozwalała ilość materiału przeznaczonego do obróbki.

Ich precyzja i dokładność były również o wiele większe niż urządzeń starego typu, zwłaszcza przy zastosowaniu najwyższej jakości wierteł i frezów. Kilka takich urządzeń pozwoliło nam uniezależnić się od zewnętrznych zakładów obróbkowych, jednocześnie znacznie podnosząc jakość i dokładność podzespołów, używanych na linii produkcyjnej.