Pump tracki – sposób na wyczynową jazdę rowerem

Jazda na rowerze to bardzo popularny sposób na aktywne spędzanie czasu całą rodziną. Niektórych nie zadowala jednak zwykła przejażdżka po okolicy – miłośnicy mocnych wrażeń coraz częściej wybierają jazdę na rowerze w wersji wyczynowej. Dużą popularnością cieszą się specjalne tory, które są przystosowane do tego typu jazdy.

Czym są pump tracki?

budowa pump trackówChyba każdy z nas jeździ rowerem. Czasem robimy to dla przyjemności, innym razem ze względu na przemieszczanie się do pracy czy szkoły. Zwykła jazda rowerem dla niektórych osób może być jednak nudząca. Ci, którzy szukają nieco więcej emocji, powinni spróbować swoich sił w jeździe po specjalnym torze. Pump tracki, czyli specjalne tory do wyczynowej jazdy rowerem są coraz bardziej popularne – znajdziemy je w większości dużych miast. Pump tracki mają różną budowę. Najczęściej spotykane są tory zbudowane z betonu lub z nasypów ziemnych. Taka forma aktywności ma wiele plusów – przede wszystkim dostarcza dużo emocji i radości. Jazda rowerem po torze typu pump track ma również korzystny wpływ na naszą kondycję – pozwala na rozwinięcie koordynacji ruchowej i spalenie zbędnych kalorii. Wbrew pozorom ten sport nie jest zarezerwowany wyłącznie dla zawodowców. Wiele tras jest przystosowanych do użytku przez osoby początkujące. Budowa pump tracków to zadanie dla profesjonalistów. Na rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się projektowaniem i budową takich torów. Sprawdzona firma zbuduje dobrze przemyślany tor, dbając przy tym o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

Wyczynowa jazda rowerem to sport, który dostarcza wiele wrażeń. Nie jest to jednak aktywność zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów – każdy, kto ma rower i czuje się na siłach może spróbować się w jeździe na pump tracku.