Renowacja kostki brukowej

O renowacji kostki napisałem już wiele. Ludzie, którzy zainwestowali w ten materiał na swojej posesji po wielu latach zauważyły, że kostka straciła swój kolor lub stała się bardziej chropowata. O ile to drugie wcale nie jest minusem, tak utrata koloru faktycznie może negatywnie wpływa na względy wizualne. Kostkę można skutecznie konserwować, pozbywając się nawet dużych ubytków. Wiadomo, że trzeba wiedzieć jak to zrobić.

Skuteczna renowacja bruku

skuteczna renowacja kostki brukowejKostka brukowa może podlegać renowacji. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że bruk codziennie jest narażony na duży nacisk, na przykład samochodów, dlatego trzeba o to dbać. Skuteczna renowacja kostki brukowej polega przede wszystkim na uzupełnieniu ubytków, które mogą się w niej pojawić. Chodzi o większe otwory, które nie są już atrakcyjne wizualnie. Następnie kostkę się dokładnie czyści i gruntuje. Po warstwie gruntu można użyć barwników, które są dostępne w sklepach budowlanych i kamieniarskich. Barwnik nakłada się trzy razy. Wystarczy aby wniknął on na głębokość czterech milimetrów aby mieć świetny kolor na lata. Kostka brukowa po takiej renowacji musi odczekać dwadzieścia cztery godziny, nim ktokolwiek będzie mógł po niej chodzić. Taka renowacja to zabieg, który trwa maksymalnie trzy dni, jeśli jest odpowiednia pogoda. Najlepiej wykonywać ją na wiosnę lub wczesną jesienią, kiedy temperatura jest dopasowana.

Renowacją kostki brukowej zajmują się specjalne firmy, które zajmują się tylko i wyłącznie taką działalnością. Dobrze zaimpregnowana kostka przez następne piętnaście lat powinna być estetyczna. Polecam co trzy lata samodzielnie czyścić kostkę. Chodzi o wydłubanie trawy spomiędzy kostek, mchu, a także dokładne jej pozamiatanie. Opady deszczu dokończą naszą pracę, a kostka będzie wyglądać świetnie.