wytrzymały maszt flagowy

Rodzaje masztów flagowych

Aby umieścić flagę potrzebny jest maszt, nie ma tutaj znaczenia czy to na statku, czy przy budynku państwowym lub prywatnym. Żeby flaga dobrze się trzymała maszt musi być najwyższej jakości i wykonany z trwałych materiałów.

Do czego służy maszt flagowy?

wytrzymały maszt flagowyW każde święto narodowe zazwyczaj wywiesza się flagi. Żeby je umieścić należy zaopatrzyć się w wytrzymały maszt flagowy. Zrobiony jest zazwyczaj z metalu, drewna lub betonu. Do budynków musi zostać domurowany lub wkręcony, by spełniał swoją funkcję. Przy blokach maszty znajdują się zazwyczaj przy każdym wejściu do klatki. Niektórzy dodatkowo montują je sobie na balkonach. Zaś na prywatnych posesjach maszty znajdują się na elewacji budynku na ścianie przy drzwiach. Wytrzymały maszt flagowy jest to stała konstrukcja, która ma eksponować flagi każdego rodzaju. Do wnętrza wkłada się drewniany trzon, maszt musi być trwały, by utrzymać flagę, która zazwyczaj jest spora i ciężka. Do masztu dopasowuje się odpowiednią flagę, kij nie może być za krótki, ponieważ dobrze nie wyeksponuje flagi, z kolei za długi też nie będzie pasował, bo maszt go nie utrzyma. Wyróżniamy maszty aluminiowe i z włókna szklanego. Te pierwsze zbudowane są ze specjalnych segmentów – rur aluminiowych o różnych średnicach. Ich lekka konstrukcja pozwala na łatwy montaż. Materiał jest zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. Z kolei drugi rodzaj masztu to konstrukcja jednoelementowa, wyróżnia ją estetyczny wygląd i duża odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Maszty flagowe dzielą się na te z korbą i windtrackerem, zabezpieczone zamkiem, typu baner oraz standardowe z linką wznoszącą. Te pierwsze posiadają dodatkowy element – ramię obrotowe. Wyróżniamy maszty mechaniczne napędzane przez korbę oraz ręczne.

Więcej na: https://dobraflaga.com.pl/