Rodzaje pościeli Andropol

 

Większość z nas przeciętnie spędza w łóżku od sześciu do ośmiu godzin w ciągu doby. Jeżeli jest ono wygodne, a pościel jest odpowiednio dobrana do pory roku, to mamy gwarancję przespanej nocy i obudzenia się wypoczętym. Warto o tym pomyśleć zawczasu.

Rozmiary pościeli firmy Andropol

pościel andropol 200x220Każdy z nas powinien przywiązywać wagę do tego gdzie i w czym śpi, ponieważ bezpośrednio się to przekłada na jakość snu. Wygodny materac i miękka pościel to podstawa dobrego snu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pościeli na łóżka jedno i dwuosobowe, ponieważ ich wypełnienie posiada odmienne rozmiary. Na duże łóżko dla dwóch osób, najlepsza jest pościel Andropol 200×220 centymetrów. Taki rozmiar pozwala na przykrycie się dwóch osób i jeszcze zostaje w zanadrzu spory kawałek pościeli po obu stronach łóżka. Z tej firmy znajdziemy też nieco mniejszy rozmiar, a mianowicie dwieście na dwieście centymetrów i wystarczy on dla dwóch, szczupłych osób. Spośród pościeli dwuosobowych, znajdziemy też model, pod którym może spać jedna osoba, gdyż rozmiar sto osiemdziesiąt na dwieście centymetrów będzie pasował na duże, pojedyncze łóżko. Wybór idealnej pościeli jest kwestią gustu. Najczęściej wybieramy bawełniane, bambusowe, satynowe i frote. Najgorsze jakościowo są pościele, które w swoich składach posiadają sztuczne domieszki, gdyż powodują one pocenie się w trakcie snu. Na pościel najlepiej się nadaje bawełna, lub włókna bambusowe, bo doskonale chłoną wodę i przepuszczają powietrze pozwalając skórze oddychać. Można je prać w pralce maksymalnie w temperaturze czterdziestu stopni.

W zimie najlepiej wybierać pościel uszytą z materiału frote, bo świetnie grzeje, natomiast latem, lepsze będą modele bawełniane i bambusowe. Aby zapewnić sobie spokojny i długi sen, pościel najlepiej zmieniać na świeżą raz w tygodniu, lub nawet częściej kiedy jest upalnie.