Scrum w firmach

Scrum oferowany po polsku to nowość na rodzimym rynku, z którą zapoznałem się już jakiś czas temu, kiedy faktycznie mój pracodawca stwierdził, że istotna kwestią w rozwoju naszej firmy będzie także rozwój wszystkich pracowników. Stąd też postanowiliśmy do tego tematu podejść w odpowiedni sposób.

Jak wykorzystywać metodologię Scrum

scrum po polskuPostanowiliśmy razem ze wspólnikami zaprosić jedną firmą odpowiedzialną za Scrum oraz nauczanie tej metody, aby ta mogła nam wszystko dokładnie opowiedzieć. Jak się okazuje, na rynku jest sporo firm, które przeprowadzają takie szkolenia po angielsku i właśnie w tym języku mogliśmy znaleźć także liczne materiały szkoleniowe. Nam jednak zależało, aby był to scrum po polsku, który na pewno sprawi, że każdy z pracowników będzie mógł od początku do końca pojąć wszystkie najważniejsze kwestie, jakie tylko się pojawią. W końcu chcieliśmy jako jedna z niewielu firm w Polsce pracować z tą metodologią, a do tego jak się pewnie domyślacie potrzebowaliśmy odpowiedniego merytorycznego i praktycznego podejścia. Wybór padł na jedną firmę, która oferuje scrum po polsku. Dzięki czemu faktycznie mogliśmy nawet ze wspólnikiem, który odpowiedzialny był za wykonywanie takich zdjęć. Scrum po polsku wydawał się być bardzo ciekawą opcją, która na pewno sprawi, że każdy z pracowników będzie mógł z powodzeniem podejmować się różnorodnych zleceń i pracować właśnie z taką tematyką.

Zależało nam w końcu na tym, aby taki certyfikat został uzyskany przez każdego pracownika, co by oczywiście znaczyło, że nasza firma jest w pełni przygotowana na wszelkie ewentualności. Scrum i Agile to dwa ważne tematy, które na pewno będą interesujące dla każdego pracownika oraz osób, które szukają zatrudnienia. Takie kwalifikacje będą cenione przez wszystkich.