W dobie koronawirusa, dezynfekcja jest odmieniana przez wszystkie przypadki i stosowana niemalże na każdej powierzchni. Odkażamy wszelkie powierzchnie w domu czy w pracy, aby pozbyć się z nich groźnych bakterii, drobnoustrojów czy wirusów.
Na czym polega metoda zamgławiania?
W obecnych czasach firmy zajmujące się profesjonalnym odkażaniem pomieszczeń, przeżywają prawdziwe oblężenie, gdyż nie tylko instytucje państwowe potrzebują ich usług, ale i klienci indywidualni. Odkażać można dowolne, zamknięte powierzchnie na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest ozonowanie, naświetlanie specjalnymi lampami ultrafioletowymi lub dezynfekcja przez zamgławianie. Z wymienionych powyżej metod, najskuteczniejsza jest ta ostatnie, ponieważ mgła jest w stanie szybko dotrzeć w każdą szczelinę. W trakcie zamgławiania, ze specjalnego urządzenia następuje uwolnienie silnego środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Generator mgły jest gotowy do pracy już po kilku minutach od włączenie i może pracować nawet przez kilka godzin, co znacznie zwiększa jego wydajność. Z wykorzystaniem jest metody, można szybko i skutecznie zdezynfekować przeróżne, zamknięte pomieszczenie, sprzęty, ściany, podłogi czy powietrze. Ponieważ w zamgławianiu jest stosowana such mgła, to nie ma obaw, że po zakończeniu odkażania pozostanie na różnych powietrzach wilgoć. Tego typu dezynsekcja sprawdza się w szpitalach na oddziałach zakaźnych, w placówkach edukacyjnych, środkach komunikacji miejskiej czy w karetkach i laboratoriach.
Przeważnie do odkażania za pomocą zamgławiania stosuje się nadtlenek wodoru, który skutecznie sobie radzi z przeróżnymi czynnikami chorobotwórczymi i wirusami w powietrzu i na każdej powierzchni. Jest to również jedna z tańszych metod dezynfekcji.