Skuteczne dezynfekowanie pomieszczeń

W dobie koronawirusa, dezynfekcja jest odmieniana przez wszystkie przypadki i stosowana niemalże na każdej powierzchni. Odkażamy wszelkie powierzchnie w domu czy w pracy, aby pozbyć się  z nich groźnych bakterii, drobnoustrojów czy wirusów.

Na czym polega metoda zamgławiania?

dezynfekcja przez zamgławianieW obecnych czasach firmy zajmujące się profesjonalnym odkażaniem pomieszczeń, przeżywają prawdziwe oblężenie, gdyż nie tylko instytucje państwowe potrzebują ich usług, ale i klienci indywidualni. Odkażać można dowolne, zamknięte powierzchnie na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest ozonowanie, naświetlanie specjalnymi lampami ultrafioletowymi lub dezynfekcja przez zamgławianie. Z wymienionych powyżej metod, najskuteczniejsza jest ta ostatnie, ponieważ mgła jest w stanie szybko dotrzeć w każdą szczelinę. W trakcie zamgławiania, ze specjalnego urządzenia następuje uwolnienie silnego środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Generator mgły jest gotowy do pracy już po kilku minutach od włączenie i może pracować nawet przez kilka godzin, co znacznie zwiększa jego wydajność. Z wykorzystaniem jest metody, można szybko i skutecznie zdezynfekować przeróżne, zamknięte pomieszczenie, sprzęty, ściany, podłogi czy powietrze. Ponieważ w zamgławianiu jest stosowana such mgła, to nie ma obaw, że po zakończeniu odkażania pozostanie na różnych powietrzach wilgoć. Tego typu dezynsekcja sprawdza się w szpitalach na oddziałach zakaźnych, w placówkach edukacyjnych, środkach komunikacji miejskiej czy w karetkach i laboratoriach.

Przeważnie do odkażania za pomocą zamgławiania stosuje się nadtlenek wodoru, który skutecznie sobie radzi z przeróżnymi czynnikami chorobotwórczymi i wirusami w powietrzu i na każdej powierzchni. Jest to również jedna z tańszych metod dezynfekcji.