Sposób na superczystą wodę w domu

Każdy z nas chciałby móc cieszyć się w domu wodą o idealnych parametrach. Nie za twardą, ale też nie za miękką, o odpowiedniej zawartości wszystkich niezbędnych pierwiastków, najlepiej taką, aby móc ją pić prosto z kranu. Jak uzdatniać wodę w domu? Jak dopasować odpowiednie sposoby filtracji?

Uzdatnianie wody w praktyce

stacja uzdatniania wodyNa początek warto zastanowić się, jaka woda będzie nas zadowalać. W zależności od naszych oczekiwań należy zastosować odpowiednie wkłady uzdatniające. Punktem wyjścia powinno być badanie wody, dzięki któremu poznamy jej szczegółowe parametry i będziemy mogli ustalić swoje oczekiwania. Badania wody można dokonać np. w miejscowej stacji sanepidu. Jeśli natomiast czerpiemy wodę z wodociągów, to one odpowiedzialne są za dostarczenie nam wyników analizy wody na naszą prośbę. Jeśli parametry wody są nam znane, a oczekiwania sprecyzowane, najlepiej udać się bezpośrednio do firmy zajmującej się sprzedażą i instalacją stacji uzdatniających. Stacja uzdatniania wody pomieści wszelkiego rodzaju filtry, dzięki temu jedno urządzenie będzie doprowadzać wodę w naszej instalacji do wymaganego stanu. Stacja uzdatniania wody składa się z kolumny ciśnieniowej, gdzie odbywa się filtracja, z kolumny na roztwór regeneracyjny oraz ze sterownika. Kolumna ciśnieniowa może być jedna, lub więcej, w zależności od stanu wody przed filtracją. Warto zatem zakup stacji zaplanować na tyle wcześnie, żeby spokojnie wygospodarować odpowiednią przestrzeń.

Tego typu urządzenie wymaga spełnienia kilku warunków podczas instalacji. Przede wszystkim bliskość wejścia instalacji wodnej do domu. Po drugie konieczne jest zasilanie, czyli w pomieszczeniu musi być gniazdko z prądem. Po trzecie – odpływ kanalizacyjny. Jest on niezbędny do odprowadzania popłuczyn z płukania złoża, które będzie odbywało się regularnie.