Stworzenie oprogramowania do faktur

 

Byłem jedynym w firmie informatykiem i znałem się prawie na wszystkim. Szef też często wysyłał mnie na dodatkowe kursy, które pozwalały na podwyższenie kwalifikacji. Doceniałem swoją prace i zawsze starałem się wywiązywać ze wszystkich swoich obowiązków.

Łatwy program do faktur wykonany dla księgowej

oprogramowanie do fakturW ostatnim czasie odbyłem kurs programowania i zdobyłem niezbędną na ten temat wiedzę i doświadczenie. Szef sam mi zaproponował to szkolenie, ponieważ jak się później okazało, miałem stworzyć oprogramowanie do faktur dla księgowej. Miał to być stosunkowo prosty w obsłudze program, który będzie w stanie obsłużyć nawet osoba, która z księgowością nie miała do czynienia. Posiadałem odpowiednie narzędzia do stworzenia takiego oprogramowania i od razu zająłem się tym zadaniem. Pozostałe obowiązki miałem odłożyć na później, ponieważ stworzenie programu do faktur było sprawą priorytetową. Księgową dopytałem o kilka kwestii, gdyż na fakturach to ja się nie znałem. Jednak po rozmowie z tą kobietą zrozumiałem, że to wcale nie było takie trudne. Księgowa w kilka minut wyjaśniła mi co powinien zawierać program do faktur i to było banalnie proste. W ciągu dwóch dni stworzyłem oprogramowanie, które przetestowała księgowa. Była zachwycona, o czym od razu powiedziała szefowi. Dostałem sporą premię za stworzenie tego programu do faktur i to mnie cieszyło. Starałem się a szef mnie doceniał. Wiedziałem, że będę jeszcze tworzył więcej programów, ponieważ firma mocno się rozwijała.

Po dwóch latach już zarządzałem całym działem. Zatrudnionych było pięciu informatyków i każdy miał inny zakres obowiązków. Ja zajmowałem się tylko oprogramowaniami, bo byłem w tym niezawodny. Awans i podwyżka z nim związana miały znaczący wpływ na jakość mojego życia.