Szybka sprzedaż mieszkania – etapy

Sprzedaż lokali mieszkalnych bywa: długa – może trwać nawet kilka lat, skomplikowana, a często także uciążliwa, a nawet stresująca. Z tego powodu właściciele mieszkań chcą zwykle  jak najszybciej sprzedać lokal, którego nie potrzebują. Aby zrobić to w możliwie najkrótszym czasie, należy trzymać się określonych etapów – pomaga to uniknąć wielu błędów.

Etapy szybkiej sprzedaży lokalu mieszkalnego

jak szybko sprzedać mieszkanie krok po krokuPierwszym etapem szybkiej sprzedaży mieszkania, powinno być zadbanie o odpowiednią prezentację. W zależności od stanu nieruchomości, etap ten może trwać bardzo krótko, ale też i długo. Jeżeli nieruchomość jest w dobrym stanie, wystarczy tylko posprzątać i ewentualnie usunąć osobiste rzeczy. Sytuacja jest gorsza, jeżeli jest konieczny gruntowny remont, ale (o ile nie zależy nam na jak najdroższej sprzedaży) możemy zmniejszyć cenę z uwagi na gorszy standard. Kolejnym krokiem powinno być umieszczenie ogłoszeń – najlepiej w oknie lub balkonie, okolicy oraz w internecie. Możemy także w sprawie sprzedaży udać się do biura nieruchomości i podpisać umowę na wyłączność z krótkim terminem. Bardziej szczegółowe informacje jak szybko sprzedać mieszkanie krok po kroku możemy znaleźć w książkach o pośrednictwie w obrocie nieruchomościami. W ostatnim czasie powstało dużo programów telewizyjnych o szybkim sprzedawaniu mieszkań – być może tam znajdziemy wskazówki, wiele zależy też od samej nieruchomości. 

Podsumowując, jedne mieszkania sprzedają się szybko, inne wiele miesięcy, a nawet lat. Jeżeli zaczniemy od odpowiedniego przygotowania mieszkania, wystawimy ogłoszenia oraz dobierzemy ,,uczciwą” cenę, nowy właściciel powinien zgłosić się niebawem. Jeśli nie będzie zainteresowania, powinniśmy zastanowić się czy nasza cena na pewno jest odpowiednia.