Taśma odblaskowa – zalety stosowania

Jazda w porze nocnej nie należy do łatwych podróży. Zmniejszona widoczność na drodze oraz oślepiające reflektory są uciążliwe dla naszych oczu. Światło oraz niewielka widoczność to jedne z przyczyn wypadku. 

Aby uchronić siebie przed oślepiającym światłem aut z naprzeciwka stosuje się specjalne okulary do samochodu. A co ze słabą widocznością? Jak można ją poprawić? 

Zaleta stosowania odblasków 

taśma odblaskowa samoprzylepna 3mJednym ze sposobów na poprawę widoczności na drodze jest stosowania odblasków. W zależności od modelu oraz przeznaczenia odblaski mogą być różne. W przypadku pojazdów taśma odblaskowa samoprzylepna 3m sprawdza się najlepiej. Zaletą stosowania odblasków w formie samoprzylepnej jest dodatkowe oświetlenie pojazdu. Kolorowa taśma odblaskowa samoprzylepna 3m składa się z wewnętrznej warstwy PMMA. Zasada działania PMMA opiera się na pryzmatyczności. Gdy auto z naprzeciwka świeci swoim reflektorem światło zostaje skierowane na taśmę. Ta odbija światło reflektora, zwiększając promień świetlny. Wysokiej jakości taśma odblaskowa samoprzylepna 3m może być widoczna nawet z 1000 metrów. Takie dodatkowe oświetlenie może się przydać podczas deszczowej oraz mglistej nocy. 

Jak przykleić taśmę do karoserii pojazdu?

Aby warstwa odblaskowa chroniła nas długie lata niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Zanim taśma odblaskowa samoprzylepna 3m trafi na maskę pojazdu należy, wyczyścić oraz odtłuścić fragment powierzchni. W kolejnym kroku warto wymierzyć miejsce pod taśmę. Do tego celu przyda się linijka oraz zmazywalny marker. Następnie taśma odblaskowa samoprzylepna 3m może być przyklejona.

W celu równego przyklejenia taśmy bez bąbelków powietrza oraz załamań należy delikatne przyłożyć oraz wyrównać wszelkie zagniecenia. Kiedy wszystko gra, możemy docisnąć taśmę z pomocą rakli.