Tkanina nazywana velvetem

Wszyscy znamy jedwab. Jest piękny i drogi. Miękki i delikatny ale też podatny na malowanie. Nie musimy być jednak niezwykle bogaci, żeby zapewnić sobie równie miękkie i delikatne tkaniny. Bardzo popularnym dostępnym dla każdego finansowo jest chociażby velvet. Swoim wyglądem przypomina aksamit. Posiada wiele zalet i na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie.

Zalety tkaniny velvet

tkanina velvetGłówną cechą, z której słynie tkanina velvet jest jej miękkość. Może być gładka lub pikowana. Jest lekka dlatego daje komfort użytkowania. Nie bez przyczyny sięgają po niego producenci akcesoriów niemowlęcych do produkcji chociażby kocyków, pościeli, pokrowców. Robi się z niego także maty edukacyjne, zabawki, otulacze. Jest bezpieczny dla najmłodszych. To tkanina, która ma wiele odsłon. Wbrew pozorom im więcej ma warstw tym jest bardziej miękki. Można łączyć ją z flizeliną i ociepliną. Velvet w dotyku wydaje się być pluszowy. Co dodaje mu uroku. Można go wykorzystywać także do urządzania wnętrz. Jest elegancki i ponadprzeciętny ale do tego i mocny. Dlatego szyje się z niego także poduszki i narzuty. Łatwo utrzymać go w czystości. Można go śmiało prać w pralce. Jeśli zabrudzenie jest niewielkie można użyć wilgotnej ściereczki. Jeśli zbierze się na nim kurz czy okruszki można zebrać je odkurzaczem. Jest zdecydowanie tkaniną o wysokiej jakości. Doceniają go od lat i dorośli i dzieci.

Velvet należy do grupy tkanin, w której jest także welur i manchester. Jest bardzo wdzięczny w obróbce. Sięgają po niego także projektanci i architekci do ozdabiania ścian. Potocznie zwane panele pluszowe znane są wszystkim. Robi się z niego także zasłony i wykorzystywany jest jako tkanina obiciowa tapicerska ponieważ łączy w sobie piękno i wytrzymałość a także funkcjonalność.