Uniwersalny środek do polerowania

Znanym produktem służącym do odświeżenia lakieru jest pasta polerska. Ten środek ma uniwersalne zastosowanie, dzięki niemu możemy pozbyć się nieestetycznych rys o różnej głębokości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać powinniśmy zaznajomić się z ich właściwościami.

Jaką pastę polerską wybrać?

pasty polerskieStandardowa pasta w swoim składzie zawiera delikatne mleczko, wosk ochronny oraz pigment barwiący. Dzięki takiej kombinacji usuwa się nie tylko lekkie zabrudzenia, ale również można pogłębić kolor karoserii i stworzyć na jej powierzchni powłokę zabezpieczającą. Pasty polerskie dzieli się na kilka rodzajów. Agresywne przeznaczone są do niwelowania głębokich rys i posiadają wysoki współczynnik ścieralności. Umożliwiają szybkie starcie powierzchniowych uszkodzeń. Wykończeniowe stosuje się w celu zlikwidowania negatywnych efektów po użyciu innych środków. Najczęściej, dzięki nim uzyskuje się efekt hologramu. Uniwersalne pasty nadają się do likwidacji średnich zadrapań i równocześnie nadają karoserii połysk. Doskonale przygotowują lakier do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Natomiast woski ochronne wykorzystuje się jako dodatkową ochronę przed zniszczeniem, która może nastąpić podczas jazdy. Dzięki nim uzyskuje się również powłokę hydrofobową, odprowadzającą wodę z lakieru.

Każdemu może zdarzyć się zarysować lakier w swoim samochodzie. Drobne ryski powstają w skutek codziennego użytkowania. Korzystając z odpowiedniej pasty polerskiej można pozbyć się ich w skuteczny sposób, unikając odwiedzenia lakiernika. Wybierając ten produkt powinniśmy kierować się tym jakie doświadczenie posiadamy, jakie chcemy osiągnąć efekty końcowe oraz ile możemy czasu poświęcić na ten rodzaj zabiegu.