Uprawa ziemniaków i tradycji

Zawsze chciałem zostać rolnikiem. To zawód, który wykonywał mój ojciec, dziadek i pradziadek. W obecnych czasach nie wszyscy rozumieją, dlaczego tak wybrałem. Postawiłem jednak na tradycję, a nie na nowoczesność, studia i rozwój osobisty. Bo to tradycja ma dla mnie największą wartość, a zawód rolnika to dla mnie niemal bycie superbohaterem – żywię cały naród.

Nowe sposoby uprawy ziemniaków

odpowiednie nawożenie ziemniakówNa początek zdecydowałem się na uprawę ziemniaków. To moje ulubione warzywo. Każdy z moich przodków miał co najmniej kilka hektarów. Razem z moim rodzeństwem pomagaliśmy ojcu je pielić, zbierać. Było to męczące zajęcie, ale jednocześnie zbliżało nas do siebie jako rodzina. Pieczone w ognisku ziemniaki były przysmakiem dzieciństwa, uwieńczeniem długiego dnia. Teraz nadeszła moja kolej na kontynuację tej tradycji. Wraz ze swoimi dziećmi będę zbierał i pielił ziemniaki. Było to moje marzenie od kiedy byłem małym chłopcem. Jednak klucz tkwi w tym, aby stosować odpowiednie nawożenie ziemniaków. Nawóz to ważny wybór dla rolnika, szczególnie dla mnie, ponieważ chcę, aby wszystko wyszło perfekcyjnie dla mojej rodziny. Ufam tradycji, ale wierzę również w to, że czasy idą do przodu i odpowiedzialny rolnik powinien się nieustannie uczyć i próbować nowych technik oraz narzędzi. Dlatego innowacyjnych sposobów nawożenia uczę się również z Internetu, szukam różnych nowinek rolniczych, a także zamawiam produkty ze sklepów online. Aby roślina dobrze rosła, musi mieć odpowiednią pożywkę i wsparcie z zewnątrz.

Być może rozpocznę nową tradycję w rodzinie, kiedy przetestuję inne sposoby nawożenia i wybiorę odpowiednie. Nie nalegam, ale mam nadzieję, że mój syn – albo i córka – przejmą po mnie pałeczkę i zainteresują się rolnictwem. Póki co zaszczepiam w nich miłość do przyrody.