Walka z łuszczycą skóry głowy

 

Jest chorobą skóry głowy, uwarunkowaną genetycznie i niestety do tej pory nie wynaleziono na nią skutecznego leku. Polega na zaburzeniu pracy rogowacenia naskórka, co powoduje zmiany chorobowe na skórze głowy, tworzące skupiska, często ze stanem zapalnym, nasilającym swędzenie. Mowa tu o łuszczycy skóry głowy, która może pojawić się w każdym wieku.

Właściwa pielęgnacja skóry z łuszczycą

szampon na łuszczycęLeczenie tej choroby o podłożu genetycznym polega przede wszystkim na łagodzeniu objawów, aby chory nawet w fazie nasilenia, czuł się komfortowo. Przebieg łuszczycy ma charakter zmienny, co oznacza, że po fazie ataku, pojawia się regres, kiedy nieprzyjemne symptomy zanikają, nawet na długi czas. Niestety w każdej chwili mogą powrócić, szczególnie po ciężkiej infekcji obciążającej układ odpornościowy, lub na skutek silnego stresu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest skuteczne minimalizowanie objawów, czyli łuszczenia się skóry głowy i towarzyszącego mu uczucia swędzenia. Podstawą jest odpowiedni polecany szampon na łuszczycę. Warto wybrać się do dermatologa, który będzie w stanie pomóc nam wybrać najskuteczniejsze środki w walce z chorobą. Szampon na łuszczycę powinien być produktem jak najbardziej naturalnym, wolnym od barwników, konserwantów i sztucznych aromatów. Jego skład powinien być delikatny, aby dodatkowo nie podrażniać skóry głowy. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja włosów, najlepiej szczotką z naturalnego włosia. Warto również zaprzestać wszelkiego modelowania i farbowania włosów, ponieważ wszystkie te zabiegi dodatkowo podrażniają skórę głowy.

Choć stuprocentowe wyleczenie tej nieprzyjemnej choroby nie jest jeszcze możliwe, stosując odpowiednie środki i metody pielęgnacji włosów i skóry głowy, jesteśmy w stanie poradzić sobie z uciążliwymi jej objawami. Warto poradzić się specjalisty, który właściwie nas pokieruje i doradzi w sprawie zakupu najlepszych środków pielęgnacyjnych, tak abyśmy w fazie ataku łuszczycy mogli normalnie funkcjonować.