Waporyzacja górą nad paleniem

 

Popularne palenie ziół leczniczych wchodzi obecnie na zupełnie nowy, wyższy poziom. Każdy świadomy użytkownik ziołowych mieszanek przeznaczonych do palenia rozważał, rozważa, bądź będzie rozważał w przyszłości zakup urządzenia do waporyzacji, głównie z uwagi na aspekt zdrowotny. Jednak urządzenia te posiadają także kilka innych zalet.

Zasada działania i rodzaje waporyzatorów

waporyzatorWaporyzacja ziół polega na doprowadzeniu mieszanki do temperatury, w której substancje czynne zostają odparowywane, dzięki czemu możemy się nimi inhalować w zdrowy i nieszkodliwy dla organizmu sposób. Można zatem powiedzieć, że waporyzacja to czysta przyjemność. Wielu jednak zastanawia się, jaki waporyzator będzie dla niego najlepszy. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Przede wszystkim gdzie najchętniej będziesz używał swojego waporyzatora? Czy delektujesz się swoimi ziołami najczęściej w zaciszu domowym, czy też w terenie? Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci wybrać między modelem stacjonarnym a przenośnym. Waporyzator stacjonarny jest z reguły wydajniejszy, jednak wymaga źródła zasilania, a jego gabaryty nie pozwalają na użytek poza domem. Do tego dochodzi jeszcze niepotrzebne zainteresowanie przypadkowych gości. Model przenośny natomiast jest niewielki, mieści się w kieszeni i może nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. Trzeba jednak pamiętać, że jego pracę ogranicza bateria, dlatego warto mieć dodatkowy akumulator, który przyda się w sytuacjach awaryjnych. Rynek waporyzatorów bardzo szybko i intensywnie się rozwija, dlatego obecnie urządzenia przenośne nie odbiegają jakością i wydajnością modelom stacjonarnym.

Pod rozwagę powinniśmy poddać również nasz dotychczasowy styl korzystania z ziół. Tutaj wyróżnić można dwa typy użytkowników, jedni preferują dłuższe, odprężające sesje, drudzy natomiast raczą się kilkoma szybkimi dymkami. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się zatem model sesyjny, w drugim natomiast urządzenie tzw. on-demand.