Włókniny poliestrowe oraz maty wstępne

Jest wiele rodzajów włóknin filtracyjnych, z których można skorzystać w obiektach przemysłowych i nie tylko. Na uwagę zasługują nie tylko włókniny poliestrowe, ale również maty wstępne. Może być to np. mata wstępna biało-niebieska, która jak się okazuje, radzi sobie dobrze z różnymi zanieczyszczeniami.

Filtry do maszyn, sprężarek i nie tylko

włókniny filtracyjneJest to włóknina, która służy do oczyszczania powietrza w filtracji wstępnej. Można ją bez problemu wykorzystywać też do produkowania filtrów kasetowych, kieszeniowych. W kabinach lakierniczych włóknina ta może stanowić element filtracji wstępnej. Niejednokrotnie wykorzystuje się maty tego typu w odciągach wentylacyjnych. Można je równie dobrze zastosować w odciągach klimatyzacyjnych. Włóknina nadaje się do zastosowania na wielu stanowiskach pracy. Chłonność takiej maty jest naprawdę wysoka. Oczywiście włókniny filtracyjne charakteryzują się też dużą przepustowością. Filtry powstałe na bazie włókniny można stosować w wielu maszynach, sprężarkach albo np. w szafach sterowniczych. Ciekawe jest też to, że producenci mają do zaoferowania takie maty filtracyjne w standardowych belach, ale też w belach niestandardowych (na specjalne życzenie klienta). Możliwy jest też zakup w belach dociętych na formatki filtracyjne. Z włókniny czasami powstaje również wysokiej jakości filtr podłogowy. Ten służy głównie do oczyszczania wstępnego w kabinach lakierniczych. Matę wykonuje się po prostu z włókna szklanego.

Mata jest tak dobra, że z dużą skutecznością wyłapuje tzw. mgłę olejową. Maty znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w sektorze usługowym. W branży metalowej, w produkcji okien i drzwi czy w serwisach blacharskich również wykorzystuje się maty filtracyjne. Filtr zbudowany z włókniny jest naprawdę bardzo wydajny i chłonny.