Wózek dla rowerów ułatwi nam życie

Jesteśmy coraz bardziej aktywni fizycznie. Popularne są wycieczki rowerowe. Coraz więcej osób uprawia też kolarstwo wyczynowe. Problem zaczyna się kiedy mamy małe dziecko. Bo jak zabrać je z nami na wypad rowerowy?

Coraz częściej szukamy wózków do rowerów

wózki do rowerówWcześniej dużo było widać rowerów z krzesełkami dla dzieci. Teraz coraz częściej na ulicy możemy zobaczyć wózki do rowerów. Przyczepione z tyłu lub przodu przyczepki. Bardzo łatwo je zamocować do roweru. Można tak przewozić nawet malutkie dzieci. Wystarczy, że włożymy je do nosidełka, a potem razem z nim do przyczepki. Niekiedy z takimi wózkami przyczepionymi do swojego pasa widzimy też biegaczy. Nie wiem czy jest to wygodne, na pewno zapewnia dodatkowe obciążenie dla ćwiczącego. Ale wróćmy do rowerów. Korzystając z przyczepki możemy zabrać nasze dziecko ze sobą na wycieczkę. Będzie miało wygodny i bezpieczny przejazd. Będzie mogło spędzić czas na świeżym powietrzu, a my spędzimy czas aktywnie. Pamiętajmy, żeby wybrać dobrze utrzymaną trasę. Nie chcemy przecież, żeby nasza latorośl podskakiwała na wybojach. Nie ma z tym problemów w większych miastach. Mają one już dość dużą infrastrukturę ścieżek rowerowych. Znajdziemy je wzdłuż głównych ulic, a także w parkach, których coraz więcej w miastach. Nasi włodarze zaczęli dbać o naszą aktywność fizyczną. Jeśli dziecko jeszcze nie jeździ na rowerze, zakup przyczepki jest doskonałym rozwiązaniem.

Przyczepka sprawdzi się też, gdy mamy już w domu małego rowerzystę. Warto ją zabrać ze sobą na dłuższe wycieczki. Miejmy na uwadze, że dziecko nie jest tak wytrzymałe jak my i będzie musiało odpocząć. Wygodna przyczepka rowerowa będzie do tego doskonała. Rowerek dziecięcy możemy zamocować na bagażniku , wsadzić dziecko do przyczepki i jechać dalej.