Wprowadzanie dwutlenku węgla za pomocą mezoterapii igłowej

W dermatologii i ginekologii estetycznej coraz częściej stosuje się nowoczesne zabiegi, które wcześniej dostępne były tylko w krajach zachodnich. Wśród nich na uwagę zasługuje z pewnością karboksyterapia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla.

Sposób na blizny, rozstępy i cellulit

karboxyterapia w KrakowieDobroczynne działanie dwutlenku węgla zostało już dawno udowodnione. Właśnie dlatego jest on nazywany cudownym gazem. Daje on wiele efektów bez żadnych działań niepożądanych. Zastosowanie dwutlenku węgla w medycynie estetycznej było swego rodzaju przełomem. Likwidacja cieni pod oczami, wypadanie włosów – na takie przypadłości dwutlenek węgla stosowano już znacznie wcześniej. Cechą charakterystyczną tej metody jest to, że jest ona bezbolesna. Taki zabieg jak karboxyterapia w Krakowie można obecnie wykonać w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Dwutlenek węgla dostarczany jest w określone miejsce za pomocą iniekcji – wykonuje się tutaj mezoterapię cienkoigłową dwutlenkiem węgla. Na pewno jest to doskonała alternatywa dla lasera frakcyjnego. Można też stosować karboksyterapię w połączeniu z zabiegiem laserowym. Dwutlenek węgla najlepiej podać w miejscach zmian, które chce się wyleczyć. Może to być np. miejsce blizny, okolice rozstępów, cellulitu. W ginekologii estetycznej podaje się dwutlenek węgla w określone miejsca w obrębie warg sromowych większych. A to wszystko po to, by wywołać efekt silnego dotlenienia tkanek.

Zostają one w ten sposób lepiej odżywione i poprawia się ich mikrokrążenie. To wszystko skutkuje nasileniem procesów regeneracyjnych oraz ujędrnieniem danej okolicy. Elastyczność i napięcie tkanek zwiększa się. Wskazań do wykonania zabiegu karboksyterapii jest naprawdę sporo. Zabieg prowadzi do znacznego odmłodzenia skóry.