Wszechstronność zastosowania lasera frakcyjnego

Blizny potrądzikowe, a także inne zmiany skórne, które są źródłem wielu kompleksów mogą zostać usunięte przy pomocy zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna. Dzięki odpowiednio dobranym metodom możliwe jest poprawienie kondycji skóry. W tego typu miejscach często wykorzystuje się w laser frakcyjny, który jest urządzeniem bezpiecznym, umożliwia uzyskanie pożądanych efektów.

Zalety zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego

laser frakcyjny ŁódźDzięki niemu można stymulować odbudowę skóry poddawanej zabiegowi. Jego działanie opiera się na reakcji fototermicznej. W wielu dobry gabinetach wykorzystywany jest laser frakcyjny Łódź to miejsca, gdzie klienci mogą skorzystać z szeregu zabiegów, które wykazują pozytywne działanie. Światło lasera wnika w głąb ogrzewanej skóry, prowadzi do jej odparowania wody z tkanek, wydziela ciepło, co umożliwia kontrolowane uszkodzenie komórek. Dochodzi do regeneracji uszkodzonych fragmentów, tworzą się nowe włókna kolagenowe. Częstotliwość zabiegów, a także intensywność światła dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego powodują kurczenie się istniejących włókien kolagenowych, zwiększają produkcję nowych. Przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający, co zmniejsza dyskomfort. Niektóre urządzenia wyposażone są w system chłodzący. Po wykonaniu zabiegu skóra jest jędrna, gładka i napięta. Poprawia się jej elastyczność.

Metoda ta działa odświeżająco i odmładzająca, a efekty są długotrwałe. Poprawia się koloryt skóry. Jest bezpieczna, małoinwazyjna, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Nie trwa długo, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w obecnych czasach. Laser może być wykorzystywany na różne części ciała, skutecznie radzi sobie z problemami, do których należą zmarszczki, blizny potrądzikowe, przebarwienia skórne, rozstępy.