Wybór karmy dla naszego psiaka

Wielu właścicieli czworonogów (chodzi o psy) zastanawia się nad tym jaką karmę kupować. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów karm, z których jedne lepiej, inne trochę gorzej, zaspokajają potrzeby żywieniowe naszych pupili, którą więc wybrać?

Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy?

essential foods nautical living dla psówNiektórzy właściciele w ogóle nie zwracają uwagi na to jaką karmę kupują dla swojego psiaka. Zazwyczaj jedyne czym się sugerują to niska cena, która nie zawsze świadczy o wysokiej jakości produktu. Z kolei inni właściciele karmią swoje psy domowym jedzeniem czyli resztkami jakie zostały im ze śniadania, obiadu lub kolacji. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób nie zaspokajamy potrzeb żywieniowych naszego pupila. Decydując się na zakup karmy należy zwracać uwagę na to dla jakich psów jest ona przeznaczona i w jakim wieku. W dobrych sklepach możemy kupić karmę zarówno dla szczeniaków,  dla dorosłych psów oraz tych starszych (seniorów). Należy pamiętać, że każdy pies jest inny dlatego też jego potrzeby żywieniowe są inne. Pies, który jest bardzo aktywny i nie potrafi wysiedzieć w miejscu będzie potrzebował innych składników niż psiak, który całymi dniami leży na kanapie. Sama mam psiaka. Jest to berneński pies pasterski i jak każdy rasowy pies ma określone potrzeby żywieniowe , dlatego kupuję dla niego karmę essential foods nautical living dla psów, która zawiera duże ilości mięsa, bo przecież psy to zwierzęta mięsożerne. Odpowiednio dobrana karma sprawi, że nasz pupil będzie zdrowy a także będzie miał piękną i lśniącą sierść.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz piesek cieszył się zdrowiem do końca swojego życia to powinniśmy kupować dopasowaną do jego potrzeb żywieniowych karmę, zarówno suchą jak i mokrą. Należy również zapewnić psu stały dostęp do wody.