Wybór ślimaka do warunków hodowlanych

Obecnie wiele osób próbuje swoich sił w branżach, które wydają się rentowne. Wśród nich coraz częściej pojawia się hodowla ślimaka jadalnego. Jej popularność na terenie Polski cały czas wzrasta. Dlatego wiele osób szuka tej profesjonalnej wiedzy na ten temat. Przede wszystkim w warunkach polskich hoduje się dwie odmiany ślimaka. Są one najbardziej opłacalne.

Odmiany ślimaka do hodowli

jak założyć domową hodowlę ślimakaDzięki temu hodowca jest w stanie stosunkowo dobrze i szybko zarobić, a następnie zamknąć sezon. W naszych warunkach zazwyczaj hoduje się helix aspersa mullery i helix aspersa maximy. Pierwsza odmiana jest mniejsza ale lepiej radzi sobie w niższych temperaturach. Dlatego mniej doświadczeni hodowcy, którzy chcą prowadzić swoje poletka w warunkach letnich stawiają na tego ślimaka. Natomiast tak zwana maxima jest nieco większa. Ona lepiej znosi wyższe temperatury i jest oczywiście cięższa. Dlatego w momencie kiedy zastanawiamy się jak założyć domową hodowlę ślimaka trzeba znać dwa podstawowe rodzaje, które możemy uprawiać. W naszych warunkach nie hoduje się najbardziej rozpoznawalnego ślimaka winniczka. Jego okres dojrzałości następuje dopiero w trzecim roku życia. Dlatego jest to zdecydowanie zbyt długi okres czasu. Helix aspera muller i maxima są gotowe na sprzedaż już po kilku miesiącach. Dlatego hodowcy mogą wpuszczać je na pola w maju, a zbierać we wrześniu. W tym czasie powinny osiągnąć odpowiednią wielkość i wartość.

Dzięki temu hodowlą nie trzeba zajmować się przez cały rok. Okres wzrostu zwierząt następuje w sezonie letnim. To daje lepsze możliwości jeżeli chodzi o przygotowywanie się do następnego sezonu. Wbrew pozorom okres przygotowywania infrastruktury jest bardzo długi. Zima i jesień są najlepszym okresem do kupna odpowiedniego sprzętu itp.