Wygodna maska antybakteryjna

Maski przeciwsmogowe były noszone przez mnóstwo osób jeszcze przed wprowadzeniem obowiązku noszenia masek w środkach transportu czy w miejscach publicznych. Dla wielu osób nie było problemem przestawienie się z antysmogowych masek na warianty przeciwzakażeniowe, choć maski antybakteryjne często okazywały się zdecydowanie niewygodne.

Komfortowe maski z filtrami FFP3

dobra maska z filtrem ffp3Maski chroniące przed zagrożeniem biologicznym mają przede wszystkim tendencję do utrudniania oddychania, co dla wielu osób jest poważnym utrudnieniem, a w niektórych przypadkach może również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Specjaliści medyczni polecają więc maski takie jak dobra maska z filtrem FFP3, która nie tylko chroni przed zagrożeniem biologicznym, ale również nie ogranicza możliwości swobodnego oddychania i nie przeszkadza absolutnie w żaden sposób. Takie maski są bardzo lekkie i niemal niezauważalne podczas codziennego noszenia ich w drodze do pracy czy na stanowisku roboczym. Dopracowany, dopasowany kształt zwiększa ich skuteczność, i powoduje iż są one o wiele bardziej komfortowe niż medyczne maski jednorazowe, czasem trudne do dopasowania na twarzy. Dla posiadaczy masek bardzo ważną i wygodną cechą jest możliwość wymiany filtra i dezynfekcji oraz czyszczenia samej maski. Nie jest ona bowiem jednorazowa, a filtry do niej można dostać w każdym sklepie z wyposażeniem medycznym czy nawet w aptekach.

Możliwość wyprania i wyczyszczenia maski umożliwia korzystanie z niej przez bardzo długi czas. Maski te są oczywiście nieco droższe niż standardowe jednorazowe maski ochronne, aczkolwiek biorąc pod uwagę ich wielorazowość, możliwość czyszczenia oraz wymiany filtra, okazują się być tańsze, a przy tym znacznie bardziej komfortowe niż jednorazowe maski, które po użyciu należy zutylizować.