Wygodna walizka na weekend

Często jest tak, że w swoim domu mamy wielką walizkę, którą zabieramy ze sobą na dłuższe wyjazdy i średnią, która sprawdzi się w przypadku, gdy nie potrzebujemy zabierać ze sobą zbyt wielu ubrań i innych niezbędnych nam w danym momencie rzeczy. Jednak często przydaje nam się mała, poręczna walizka, której wiele osób pod ręką nigdzie nie ma. Taką walizkę nazywamy również kabinową, gdyż często zabierana jest na pokład samolotu.

Kilka słów o walizkach weekendowych

walizka 40x30x20Jak już wspomniano, często w naszym domu brakuje walizki idealnej do zapakowania kilku rzeczy, takiej, którą moglibyśmy zabrać ze sobą na jedną noc. Mała walizka powinna zmieścić komplet ubrań na następny dzień, bieliznę na zmianę czy podręczną kosmetyczkę. Walizka 40x30x20 najczęściej jest nazywana również kabinową. Dlaczego? Otóż są to maksymalne wymiary, które przyjmuje większość linii lotniczych. Dlatego też zabierając bagaż podręczny na pokład samolotu, najlepiej wybrać torbę usztywnianą, dzięki której będziemy mieć pewność, że w każdym miejscu walizka będzie miała taką samą szerokość czy wysokość. Pamiętajmy, że przed wejściem do samolotu nasze bagaże zostaną sprawdzone, zarówno bagaż podręczny, jak i ten właściwy, a zostaną one sprawdzone nie tylko pod względem wymiarów, ale i pod względem ciężkości. Dlatego przed wyjściem z domu zważmy i zmierzmy bagaż i upewnijmy się, że mieścimy się w akceptowanej przez daną linię lotniczą normę.

Obecnie większość osób wybiera usztywniane walizki i nie można zaprzeczyć, że jest to zdecydowanie lepsza opcja. Owszem, materiałowa walizka jest łatwa w przeniesieniu i jest oczywiście lżejsza, jednak jej nieregularne kształty czasem utrudniają jej noszenie na dłuższy dystans. Mają one jeszcze taką wadę, że rzeczy szybciej się w niej gniotą.