Wygodne fotele dla graczy

 

Wygodny fotel był jednym z najbardziej przydatnych dodatków do komputera, i mnóstwo zawodowych graczy zaopatrywało się w takowe niemal natychmiast po złożeniu komputera. Nie było w tym niczego dziwnego, zwłaszcza że fotele biurowe nie należały do zbyt wygodnych, zwłaszcza przy dłuższych posiedzeniach, a gry potrafiły nieraz ciągnąć się godzinami.

Nowoczesne fotele dla zawodowych gamerów

fotel kubełkowy do komputeraFotele gamingowe były często wzorowane na fotelach medycznych, i korzystanie z nich było o wiele wygodniejsze niż ze zwykłego krzesła biurowego, ale również pomagało ograniczyć obciążenie, na jakie narażony był kręgosłup, zwłaszcza przy utrzymywaniu nieprawidłowej postawy przez długi czas, przez jaki często toczyły się gry. Jednak wygoda była tylko jednym z aspektów, jakim kierowali się gracze podczas wyboru siedziska do stanowiska gamingowego. Bardzo ważnym elementem był również wygląd, bo nowoczesny fotel kubełkowy do komputera, upodobniony do fotela wyjętego wprost z myśliwca wojskowego był wizualnie o wiele bardziej atrakcyjny, niż zwyczajny fotel. Z tego powodu, wiele foteli, zarówno modeli tańszych, jak i drogich, od markowych producentów, była zaprojektowana z myślą o jak najnowocześniejszym wyglądzie. Materiał oparcia, mimo iż miękki i wygodny, był często uformowany w geometryczne kształty, a zastosowane kolory często kontrastowały ze sobą i były na ogół bardzo jaskrawe, lub metaliczne.

Do foteli z wyższej półki cenowej często dołączane były przydatne dodatki, spośród których bodaj najpopularniejszym były podstawki pod mysz czy klawiaturę. Podstawki czy półki były bezpośrednio montowane do oparcia, i umożliwiały bardzo łatwe sterowanie w grze. Posiadały również bardzo dużą możliwość regulacji i dopasowania do upodobań każdego gracza.