Wymiana matrycy z błyszczącej na matową

Jak większość osób chyba tak i ja korzystam z laptopa na co dzień. Służy mi on nie tylko do pracy, ale również dla rozrywki, jak gry i obróbka zdjęć. Z tego też względu zamawiając nowy komputer zależało mi przede wszystkim na tym, aby posiadał on przekątną minimum siedemnaście cali. Nie wzięłam jednak pod uwagę tego z jaką matrycą zamawiam laptopa.

Gdzie wymienić szybko matrycę?

wymiana matrycy w laptopie WarszawaZ racji tego, że hobbistycznie zajmuje się fotografią, ale i też lubię wieczorem pograć w gierki chciałam, aby mój laptop był nie tylko wydajny i zaawansowany pod względem posiadanych podzespołów, ale również i duży. Nie wzięłam jednak pod uwagę tego z jaką matrycą go zamawiam, co również okazało się szybko kluczowym elementem. W ekranie stacjonarnego komputera posiadam matową matrycę dlatego gdy laptop okazał się mieć błyszczącą szybko zauważyłam pierwsze jej niedogodności. Oczywiście, kolory wydawały się bardziej nasycone, a czerń intensywniejsza, ale co z tego, skoro światło odbijające się od matrycy uniemożliwiało mi pracę niezależnie, czy chodziło i słońce, czy o światło z żarówki. Był to dla mnie uciążliwy problem dlatego czym prędzej poszukałam najbliższego serwisu, który oferował taką usługę jak wymiana matrycy w laptopie Warszawa okazała się posiadać wiele serwisów w pobliżu w których każdy z nich zajmował się szybką wymianą matryc na czym mi najbardziej zależało. Rzeczywiście na wymianę nie czekałam dłużej niż tydzień, a dodatkowo panowie w miłym geście przeczyścili mi laptopa z kurzu, co okazało się dosyć kluczowe dla jego szybkiego działania ponieważ laptop był kupowany z drugiej ręki.

Za nową matrycę oraz jej wymianę zapłaciłam mniej, niż się tego z początku spodziewałam. Co więcej, gdy wytłumaczyłam do czego używam laptopa panowie zaproponowali mi wymianę matrycy na taką, która świetnie będzie odzwierciedlała kolory. Fakt, że ekran można pod tym względem skalibrować w ustawieniach, jednak dobrej jakości matryca to zawsze znaczące ułatwienie.