Wynajmowanie pokojów pracowniczych w Krakowie

 

Byłem właścicielem trzech kamienic w Krakowie. Dwie przerobiłem na biura a jedna stała póki co pusta. Początkowo chciałem wyremontować mieszkania i je wynajmować, ale ten pomysł nie sprawdził się. Postawiłem więc na zupełnie inne rozwiązanie.

Dobre zarobki z wynajmowania pokojów pracowniczych

pokoje pracownicze krakówOd znajomego z bloku, gdzie mieszkałem dowiedziałem się, że wielu przedsiębiorców szukało kwater dla swoich pracowników, którzy byli spoza miasta. To podsunęło mi pomysł, by kamienicę przerobić i wynajmować w niej pokoje pracownicze Kraków cieszył się sporym zainteresowaniem w tym temacie i dlatego to wykorzystałem. W kamienicy po remoncie udostępniałem dwadzieścia pokojów pracowniczych. Wszystkie były dwu, lub trzy osobowe i posiadały oddzielne łazienki. Miało to dawać komfort, który każdy przecież sobie cenił. Długo nie musiałem czekać na pierwszych klientów. Pokoje pracownicze w mojej kamienicy wynajmowane były przez cały rok i na tym interesie zarabiałem największe pieniądze. W pokojach było podstawowe wyposażenie, które było wystarczające. Niedaleko też otwarto bar mleczny, co przyniosło mi tylko dodatkowe korzyści, bo pracownicy tam jadali posiłki. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wynajmowali pokoje pracownicze w mojej kamienicy płacili od ręki i dzięki temu nie musiałem nikogo upominać. To był tak świetny interes, że szukałem kolejnej kamienicy, która była na sprzedaż, by otworzyć kolejny taki punkt. Na tym dało się dobrze zarobić i musiałem to wykorzystać.

Po dwóch latach byłem największym w Krakowie przedsiębiorcą, który wynajmował pokoje pracownicze. Ludzie mi ufali i decydowali się korzystać głównie z mojej oferty. To mi dawało gwarancję, że byłem bezkonkurencyjny. Odniesiony sukces był dla mnie sprawą najważniejszą w życiu.