Zaawansowany zegarek sportowy

 

Zegarek sportowy był nieodłączną częścią wyposażenia każdego profesjonalnego atlety, zarówno podczas poważnego treningu, jak i rekreacyjnej aktywności. Możliwości nawet najprostszych urządzeń były bowiem ogromne, i pozwalały na znaczne ułatwienie dostosowania trybu ćwiczeń do potrzeb i kondycji.

Nowoczesny zegarek sportowy od Garmina

zegarek garmin vivoactiveSprzęt elektroniczny był tak stałym elementem treningów, iż bez zegarka niektórzy z drużyny czuli się niczym w niewyekwipowanej siłowni czy sali treningowej. Świetnym przykładem bardzo przydatnego urządzenia był zegarek Garmin Vivoactive, obecnie będący już w czwartej generacji, którego używała większość drużyny. Zegarek ten był używany przez nas podczas treningów do określania przebytej trasy podczas biegu i jej trudności, mierząc na bieżąco tętno i temperaturę użytkownika. Dzięki temu łatwiej mogliśmy dostosować odległość i trudność treningu do indywidualnych potrzeb i kondycji. Możliwości zegarków od Garmina nie ograniczały się wyłącznie do biegania, gdyż dzięki trybowi licznika rowerowego można było również stosować je jako właśnie takowe urządzenia. W zależności od potrzeb indywidualnych użytkowników, zegarek posiadał również mnóstwo innych trybów działania, w większości służących jako udogodnienia dla sportowców czy nawet zwykłych osób chcących lepiej dbać o kondycję.

Pomiar oddechu, ciśnienia, czy nawet nawodnienia był również przydatny dla wszystkich osób utrzymujących zdrową dietę czy przechodzących intensywną rehabilitację, dlatego model ten nie był wyłącznie przeznaczony dla aktywnych sportowców i często używany był również do aktywności codziennej. Był to jednak model zdecydowanie wytrzymały, i bardzo odporny na uszkodzenia, dlatego mógł być stosowany w najbardziej obciążających warunkach, w tym i pod wodą.