Zabawki z gotowego wykroju

Na rynku znajdziemy setki różnych modeli pluszowych zabawek, które łączy powtarzalność i ogólna dostępność. Kupując pluszaka w sklepie z zabawkami, możemy być pewni, że szybko spotkamy inne dziecko z taką samą zabawką.

Jakie zabawki uszyjemy z wykroju?

zabawka wykrójPluszowe zabawki są najczęściej wybierane przez maluchy w każdym wieku. Są miłe w dotyku, najczęściej przypominają zwierzątka i potrafią ukoić łzy maluszka. Z tego względu rodzice dają swoim pociechom przeróżne maskotki, które najczęściej kupują w sklepach z zabawkami. Jednak można wybrać bardziej oryginalne rozwiązanie i dać dziecku własnoręcznie zrobioną zabawkę. Jeżeli interesuje nas niepowtarzalna zabawka wykrój jej może kupić w wielu sklepach  produktami handmade lub nawet w pasmanteriach. Jest to gotowy szablon, składający się z poszczególnych elementów, które połączone w całość, dają obraz maskotki. To co należy zrobić na samym końcu, to wypełnić ją przez małą szczelinę, specjalną włókniną lub kawałkami materiału, aby zabawka była odpowiednio miękka. Wykonanie takiej zabawki jest możliwe bez wykroju, ale z pewnością nie będzie ona wyglądać profesjonalnie. Wykrój pozwala nam za zachowanie odpowiednich proporcji poszczególnych elementów maskotki, dzięki czeku wygląda ona jak kupiona w sklepie. Zabawki handmade są przeważnie znacznie droższe niż ogólnie dostępne, produkowane na masową skalę, a własnoręczne ich wykonanie nic nie kosztuje. Taki pluszak będzie świetną zabawką dla dziecka, jako element dekoracyjny, albo prezent dla bliskiej osoby.

Z gotowych wykrojów można wykonać klasyczną maskotkę w formie wielu dostępnych zwierzątek, albo zabawkę w kształcie podusi. W sprzedaży dostępne są wykroje o różnych poziomie trudności wykonania, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.