Zalety klatek dla psów

Jeszcze do niedawna mało kto z nas słyszał o przedmiocie jakim jest klatka kannelowa. Głównie samo słowo może nam się nie kojarzyć z początku zbyt pozytywnie, jednak prawdą jest, że posiadanie takiej klatki, kiedy mamy psa może przynieść nam same zalety, zarówno opiekunowi, jak i samemu czworonogowi.

Czym są klatki kannelowe?

klatka dla psa do domuZ początku mogłoby się wydawać, że trzymanie psa w klatce jest nieludzkie, jednakże klatka kannelowa nie służy do tego, aby zamknąć w niej psa i tak pozostawić lecz w swoim założeniu ma sprawiać rolę osobnego pokoiku dla naszego czworonoga. Każdy posiadacz psa z pewnością zauważył, że jego pupil często lubi usadawiać się w nietypowych miejscach jak np: pod stołem lub w przypadku mniejszych psiaków – pod krzesłami. Wynika to właśnie z potrzeby wyciszenia się zwierzęcia i odpoczęcia i właśnie to zadanie ma spełnić klatka dla psa do domu. Analogicznie działa ona bardzo podobnie, jak domki dla kotów. W takiej klatce nasz pies czuje się bezpiecznie i po prostu odnajduje w niej schronienie w sytuacjach stresowych lub wówczas, kiedy na przykład nie ma ochoty na interakcje z innymi zwierzętami lub osobami. Kupując taką klatkę dla psiaka warto ją jednak postawić w miejscu w którym najczęściej przebywają domownicy, aby pies mógł z nimi mimo wszystko spędzać jak najwięcej czasu nawet drzemiąc sobie smacznie w klatce, która oczywiście służy mu jednocześnie także za legowisko. 

Klatka jest niezwykle przydatna w wielu sytuacjach. Często jest tak, że nasi goście nie potrafią zrozumieć, że pies może nie mieć ochoty na zabawę, bądź też na odwrót – nasz pupil ma tendencję do skakania po ludziach. W takich momentach klatka stu procentowo zdaje swój egzamin. Ponadto jest doskonałym sposobem na uspokojenie psa w stresujących dla niego sytuacjach, jak burza lub sylwester.