Zastosowanie obejm montażowych

Różnego typu instalacje, w których wykorzystywane są węże bądź rury, wymaga specjalnego rodzaju łączeń. Stosowanie w tym celu śrub i łączeń, które bezpośrednio ingerują w strukturę materiału jest niepraktyczne, z uwagi, iż dochodzi do rozszczelnień oraz pojawienia się obiektu wewnątrz przewodu, który może ograniczać jego przepustowość, dlatego niezbędne jest zastosowanie łączników zewnętrznych.

Szerokie zastosowanie obejm montażowych

obejma montażowaSzereg instalacji, takich jak wodne lub gazowe wymaga zastosowania połączeń pomiędzy wężami. Bardzo istotna jest siła samego łączenia, jak również niwelacja drgań, czy zabezpieczenie na wypadek różnego typu rozszczelnień. Dlatego obejma montażowa jest rozwiązaniem o wszechstronnym zastosowaniu, jednocześnie bardzo uniwersalnym. Różnego typu rozmiary, to znaczy średnica obejmy, pozwala na jej wykorzystanie w wielu sektorach przemysłu, na przykład motoryzacyjnym przy okazji łączenia przewodów doprowadzających różnego typu substancje jak płyny chłodzące. Tak samo przy okazji instalacji gazowej bardzo ważne jest, aby wszelkiego rodzaju przewody zamontowane były w sposób trwały, co przekłada się na jakość działania całej instalacji, jak również szczelność. Siła uścisku może zostać dostosowana dzięki śrubce, która pozwala na bardzo mocne zamontowanie obejmy na konkretnym przewodzie.

Tego rodzaju elementy są bardzo popularne, zarówno w przypadku różnego typu instalacji, jak również maszyn, tak samo przemysłowych, jak też pojazdów, typu ciągniki, czy samochody osobowe. Pozwalają na stabilne i trwałe zamocowanie przewodów, a jednocześnie wciąż pozostaje możliwość ich usunięcia. Niektóre z obejm działają na zasadzie systemu zatrzaskowego, inne natomiast działają na zasadzie zacisku, którego siła regulowana jest dzięki śrubie zaciskowej.