Zastosowanie poliwęglanu kanalikowego

Czym się charakteryzuje nowoczesne budownictwo? Przede wszystkim wytrzymałością, ale też lekkością i prostotą. Ciężkie betonowe bryły zastępowane są materiałami, które mają być trwałe, ale nie przygniatać. Identycznie stało się ze szkłem. Zostało wyparte przez jego trwalszą, bezpieczniejszą i lżejszą wersję, czyli poliwęglan.

Jakie są grubości płyt poliwęglanu komorowego?

poliwęglan komorowy 16mmZ poliwęglanu można zrobić każdego rodzaju zadaszenie, ściankę, całą szklarnię czy tylko świetliki. Nie tłucze się jak szkło i z tego też powodu je zastępuje, gdzie tylko jest to możliwe. Poliwęglan lity ze względu na swoja gładką strukturę pełni funkcję bardziej estetyczną niż poliwęglan komorowy. Płyty poliwęglanu kanalikowego są przeznaczone do najbardziej wytrzymałych konstrukcji, choć nadal są lekkie, niedrogie i transparentne. Grubość płyt poliwęglanowych ma ścisły związek z ich przeznaczeniem: czy chcemy je wyginać, w jakim miejscu chcemy je ustawić, na jakie siły mają być narażone. Najpopularniejsza grubość to 16 mm, choć płyty zaczynają się już od 4 mm, a kończą na 25 mm. Grubość 16 mm może być wyginana na szerokości około dwóch metrów. Jednak płyty poliwęglanu komorowego są różnej wielkości i mogą mieć trochę inne parametry techniczne od różnych producentów. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze. Ile kosztuje poliwęglan komorowy 16mm? Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że płyta tej samej grubości, może mieć inną liczbę komór u innych producentów. Oczywiście wpływa to na cenę.

Dopiero, gdy będziemy wiedzieć, które będą najlepsze do naszej konstrukcji możemy szukać cen. Na pewno nie odwrotnie, bo potem możemy być zaskoczeni. Wcześniej możemy jedynie wybrać kolor poliwęglanu. Najczęściej mamy do wyboru opcję dymioną, przezroczystą lub mleczną. Kolorowe płyty są, ale zdecydowanie mniej popularne.