Znakomita panel warstwowy PIR

Bardzo dobre płyty warstwowe PIR zastępują w zdecydowany sposób dotychczas wytwarzane płyty z innymi materiałami termoizolacyjnymi takimi jak wełna mineralna czy styropian. Płyty PIR oprócz pełnienia funkcji świetnej alternatywy dla innych płyt wytyczają również kierunki w nowoczesnym budownictwie halowym.

Właściwości warstwowych paneli PIR

płyta warstwowa pirDoskonała płyta warstwowa PIR posiada znakomite parametry termoizolacyjne, przewyższające o kilkadziesiąt procent płyty warstwowe z innym materiałem izolacyjnym. Do tego dochodzi zdolność budowania swoistej skorupy pod wpływem ognia co znacznie przedłuża proces zawalenia się konstrukcji na wypadek pożaru. Daje to znacznie więcej szans na ewakuację obiektu. Pianka poliizocyjanouretanowa jest wyjątkowo odporna na działanie agresywnych warunków atmosferycznych, czynników chemicznych i biologicznych takich jak glony, porosty, mchy i gryzonie. Panele warstwowe PIR posiadają konstrukcję, która nie wymaga żadnych zabiegów naprawczych przez bardzo długie lata. Budowa płyty warstwowej PIR opiera się na dwóch komponentach, którymi są zabezpieczone organicznie blachy stalowe stanowiące okładziny zewnętrzne oraz rdzeniu ze sztywnej i stabilizującej pianki PIR. Do produkcji płyt warstwowych na pokrycia dachowe wykorzystuje się blachy trapezowe i faliste , natomiast płyty z blachą płaską przeznaczone są do wznoszenia lekkich obiektów halowych. Z płyt warstwowych PIR buduje się ściany zewnętrzne, wewnętrzne oraz sufity. Można śmiało powiedzieć, że z płyt warstwowych PIR powstaje pełna konstrukcja obiektu.

Hale produkcyjne, magazynowe, obiekty sportowe, sklepy wielkopowierzchniowe, budynki inwentarskie mroźnie i chłodnie oraz szereg innych konstrukcji jest obecnie wznoszonych z płyt warstwowych PIR. Są one obecnie podstawowym materiałem do budowy obiektów halowych.