Znalazłem zatrudnienie w Czarnej Górze

 

Od kiedy pamiętam, zawsze pragnąłem związać swoją przyszłość ze sportami zimowymi. Kiedy byłem młodszy próbowałem swoich sił jako sportowiec. Startowałem w przeróżnych dyscyplinach. Jedną z nich było saneczkarstwo, jeszcze inną łyżwiarstwo. Żaden sport, który można było uprawiać w zimie nie był mi obcy. Od dłuższego czasu zastanawiałem się więc jak mogę swoją przyszłość związać z tą porą roku i ze sportami zimowymi.

Pracuje w szkółce narciarskiej jako instruktor

szkółka narciarska czarna góraJako sportowiec nigdy nie byłem wybitny. Zawsze za to byłem solidny i potrafiłem ludziom z mniejszym stażem ode mnie wytknąć błędy, które popełniają przy uprawianiu różnych dyscyplin. W związku z tym postanowiłem zostać trenerem narciarskim. Przeszedłem kurs dzięki któremu zdobyłem odpowiednie uprawnienia. Nie było łatwo, taki proces trwa dwa lata. W tym czasie człowiek musi coś jeść i pić. W związku z tym chwytałem się różnych zajęć dorywczych. W końcu po upływie dwóch lat otrzymałem upragnione dokumenty, które zezwalały mi na wykonywanie zawodu instruktora narciarskiego. Natychmiast zacząłem rozsyłać zgłoszenia do różnych ośrodków szkoleniowych w celu znalezienia pracy. Ze względu na moją przeszłość sportową miałem solidny start w tej branży. Tak jak się spodziewałem otrzymałem mnóstwo odpowiedzi z różnych kurortów. Jedna oferta szczególnie mnie zainteresowała, a dotyczyła ona szkółka narciarska czarna góra. Była to szczególnie ciekawa oferta. Od zawsze pragnąłem podróżować po świecie. Jeśli można połączyć mój wymarzony zawód z tymi planami to nie było co się zastanawiać. Na drugi dzień przyjąłem ofertę i umówiłem się na spotkanie rekrutacyjne, które miało już być tylko formalnością.

W następnym tygodniu lecę do czarnogóry na stałe. W szkółce pracuje już od dwóch lat. Do tej pory wyjeżdżałem tylko na zimę, jednak stwierdziłem, że warto przeprowadzić się do mojego miejsca pracy na stałe. W szkółce, w której pracuje ostatnio wybudowano sztuczny stok, który funkcjonuje również latem. Dzięki temu będę miał całoroczną pracę.